Aktualności:

Andrzej Mróz: Wierzchosławice zasługują na dobrego gospodarza

Rozmowa z nadbrygadierem Andrzejem Mrozem, który będzie ubiegał się o fotel wójta w gminie Wierzchosławice. 

 

Chce Pan zamienić stanowisko komendanta wojewódzkiego straży pożarnej na fotel wójta gminy Wierzchosławice. Skąd taka decyzja?

Ponad dwa lata temu odszedłem z służby. Był to okres, kiedy – siłą rzeczy – mając więcej czasu, zacząłem bacznie przyglądać się temu, co dzieje się w mojej gminie. Przekonałem się, że nie dzieje się najlepiej. To samo słyszałem od znajomych, dalszych i bliższych sąsiadów. To właśnie te rozmowy i ci ludzie spowodowali, że zacząłem myśleć o kandydowaniu. Nie ukrywam, że w dużej mierze na skutek ich namowy. Pomyślałem, że powinienem wykorzystać swoje doświadczenie oraz wsparcie mieszkańców gminy i pracować dla mojej „małej ojczyzny”.

Wizerunek Wierzchosławic istotnie nie jest najlepszy. Jest Pan w stanie go zmienić?

Wizerunku gminy Wierzchosławice na pewno nie trzeba wymyślać, kreować jakiegoś sztucznego tworu. Trzeba jedynie pokazać wreszcie, jaka ta gmina naprawdę jest, a jest wyjątkowa i ma ogromy potencjał. To nie są puste słowa. Ile samorządów ma tak dogodne położenie – sąsiedztwo dużego miasta, „własny” węzeł autostrady wschód-zachód, trasa północ-południe, linia kolejowa? Ile samorządów ma tak dogodne warunki wypoczynkowo-rekreacyjne, kompleksy leśne i popularne zbiorniki wodne? Ile samorządów regionu ma, dzięki historii i tradycji, markę rozpoznawalną w całym kraju? Wierzchosławice to wszystko mają. Mają także mądrych, pracowitych i zapobiegliwych mieszkańców, zasługujących na to, by mogli być w pełni dumni z miejsca, w którym żyją.

Naturalnym pytaniem do kandydata na stanowisko w samorządzie jest kwestia dotycząca spraw kadrowych. Kogo zamierza pan zaprosić do współpracy?

Jeżeli mieszkańcy obdarzą mnie zaufaniem, jestem gotów i chcę współpracować z każdym, komu leży na sercu dobro gminy. Naprawdę leży na sercu! W samorządzie nie ma miejsca na politykę, trzeba myśleć o mieszkańcach, ich codziennych sprawach i przyszłości. To jest ważne. Wykonując taki, a nie inny zawód zawsze musiałem być apolityczny – liczyły się umiejętności, wiedza, sumienność i rzetelne wykonywanie obowiązków. Tak już w moim życiu zostanie. W pracy w samorządzie pełny sukces można odnieść tylko wtedy, gdy współpracuje się z wszystkimi, radnymi, sołtysami i przede wszystkim z mieszkańcami, nawet wtedy gdy wiele rzeczy dzieli. Bo gmina to jej mieszkańcy.

Najważniejsze i najpilniejsze sprawy, które chciałby Pan rozwiązać w przypadku wygranych wyborów.

Na pewno koszty odprowadzania ścieków. Rachunki, które dostajemy za kanalizację, naprawdę są bardzo wysokie. Wyższe niż u sąsiadów. To trzeba zmienić. Należy zadbać także o lepszą komunikację, zarówno wewnątrz gminy, jak i systematyczniejsze połączenia z Tarnowem. Jest wiele kwestii, którymi trzeba będzie się zająć. Choćby wykorzystanie wspomnianego wcześniej potencjału rekreacyjnego gminy. Ale na szczegóły przyjdzie czas. Najpierw z moimi pomysłami chciałbym zapoznać mieszkańców gminy. Chciałbym, by mi zaufali, by zaakceptowali plany związane z gminą i jej rozwojem.

Jest Pan rodzinnie związany z gminą Wierzchosławice. Odczuwa Pan to jako dodatkowe wyzwanie?

Z Wierzchosławicami jest związana moja rodzina, tu się urodziłem i dorastałem. Moi rodzice pracowali w urzędzie gminy. Dlatego pamiętam początki wielu inwestycji, które do dziś służą mieszkańcom. Byłem świadkiem ich realizacji. Myślę, że to pomaga i na pewno mobilizuje.

Podziel się:

One thought on “Andrzej Mróz: Wierzchosławice zasługują na dobrego gospodarza

  • 5 lipca 2018 at 21:54

    Panie redaktorze to może kilka dodatkowych pytań do kolejnego wywiadu? Jakie plany w związku z farma fotowoltaiczna? Kto spłacić 3, 5 mln zł kredytu za farmę? Co dalej z farma skoro jest cały czas deficytowa? Czy zaplecze wójta Rajskiego jest Panu bliskie ideowo? Skąd pieniądze na dopłaty do wody?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Projekty budowlane Tarnów, świadectwa energetyczne Tarnów, projekty hal, ekspertyzy konstrukcyjne, biuro projektów tarnów, projekty architektoniczne, biuro architektoniczne tarnów, świadectwa energetyczne tarnów, certyfikat energetyczny tarnów, nadzór budowlany tarnów, kierownik budowy tarnów, budowlany nadzór tarnów, architekt tarnów, biura projektów tarnów, architekci tarnów