Aktualności:

Anna Czech: Władze Tarnowa nie zabiegały o Instytut

– Mam żal, że  nikt nie zwrócił się do mnie wcześniej! Prezydent twierdzi, że złożył poprzez posła Sowę poprawkę, natomiast ze mną, posłanką z Tarnowa, nikt na ten temat nie rozmawiał – tak działania miasta wobec siedziby Instytutu Współpracy Polsko – Węgierskiej im. Wacława Felczaka komentuje posłanka PiS Anna Czech. 

Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu posłowie przegłosowali w Sejmie ustawę o Instytucie, którego siedzibę zlokalizowano w Warszawie. Za takim rozwiązaniem głosowała także czwórka tarnowskich parlamentarzystów z PiS. Po tym głosowaniu w Tarnowie ruszyła prawdziwa lawina komentarzy. Wielu zastanawia się dlaczego nie w naszym mieście zlokalizowano Instytut.

– Gdybym wiedziała wcześniej… Nikt z władz miasta, a rozmawiałam w sobotę przed głosowaniem z prezydentem Ciepielą, nikt ani słowem nie wspomniał, że jest taki pomysł – powiedziała w porannej rozmowie w RDN posłanka Anna Czech. – Temat lokalizacji był kompletnie nieprzygotowany. Nie jestem zwolenniczką, aby sztukę robić dla sztuki, głosować dla samego głosowania. Ten temat nie był w ogóle poruszany przez władze Tarnowa lub chociażby Towarzystwo Przyjaciół Węgier. Nie było takiego tematu, nawet sygnału, żadnych ustaleń.

 

Podziel się:

2 thoughts on “Anna Czech: Władze Tarnowa nie zabiegały o Instytut

  • 14 lutego 2018 at 13:36

    To Pani Poslanka nie jest z Tarnowa? Nie wie co sie w Tarnowie dzieje i co jest dla Tarnowa dobre? To kogo ona reprezentuje w sejmie? Kto ja wybieral? Wyborcy z ziemi tarnowskiej czy z ksiezyca? Chyba Pani Poslanka powinna byc zorientowana najlepiej jesli sprawa dotyczy Tarnowa! Wladze miasta zajmuja sie sytuacja wewnetrzna miasta a poslowie i senatorowie ziemi tarnowskiej reprezentuja region tarnowski w sejmie i senacie, a sa tam po to by dbac o interesy mieszkancow ziemi tarnowskiej!

    Odpowiedz
  • 17 lutego 2018 at 10:34

    Szkoda gadać , chyba dziecko z podstawówki znalazło by lepsze tłumaczenie. …

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Projekty budowlane Tarnów, świadectwa energetyczne Tarnów, projekty hal, ekspertyzy konstrukcyjne, biuro projektów tarnów, projekty architektoniczne, biuro architektoniczne tarnów, świadectwa energetyczne tarnów, certyfikat energetyczny tarnów, nadzór budowlany tarnów, kierownik budowy tarnów, budowlany nadzór tarnów, architekt tarnów, biura projektów tarnów, architekci tarnów