Aktualności:

Bezpieczna majówka – policjanci podsumowali długi weekend

Bardzo bezpieczny okres długiego, dziesięciodniowego majowego weekendu w regionie tarnowskim. Na drogach odnotowano 3 wypadki, 53 kolizje, zatrzymano 27 nietrzeźwych użytkowników dróg.

Do wypadku doszło w sobotnie popołudnie w Dąbrówce Tuchowskiej. Na łuku drogi kierująca fiatem, 30-letnia mieszkanka Tarnowa nie zapanowała nad swoim pojazdem, zjechała na przeciwległy pas ruchu i doprowadziła do zderzenia z prawidłowo jadącym rowerzystą, 60-letnim mieszkańcem powiatu tarnowskiego. Prędkość pojazdu była tak duża, że samochód, po uderzeniu w rowerzystę, złamał znak drogowy, uderzył w skarpę, a następnie ponownie wrócił na drogę uderzając w inny samochód osobowy, który zatrzymał się widząc całe zdarzenie. W wypadku urazu nogi oraz głowy doznał rowerzysta, który został przewieziony karetką pogotowia ratunkowego do szpitala, gdzie pozostaje pod opieką lekarzy.

Do drugiego wypadku doszło w niedzielę 29.04 w południe w Skrzyszowie. W rejonie kościoła, 47-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego potrącił 12-letnią dziewczynkę, również mieszkankę powiatu tarnowskiego, która wbiegła bezpośrednio przed jego pojazd. W wyniku potrącenia dwunastolatka przewróciła się i uskarżała się na ból nogi. Została przewieziona do tarnowskiego szpitala, gdzie udzielono jej pierwszej pomocy. W wyniku tego zdarzenia dziewczynka złamała kości stopy. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Podobny wypadek miał miejsce 4 maja na jednym z parkingów w Tarnowie, gdzie kierująca samochodem osobowym najechała na stopę mężczyzny powodując złamanie kości śródstopia.

Ogółem w majowy weekend zatrzymano 27 nietrzeźwych kierujących. Podczas majowego weekendu 16 kierowców straciło uprawnienia do kierowania pojazdami; 11 za prowadzenie pod wpływem alkoholu, 2 osoby za przekroczenie dozwolonej prędkości, 2 kierowców wsiadło za kierownicę pomimo orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów oraz jeden kierowca w związku z przekroczeniem dozwolonej liczby punktów karnych.

W analogicznym okresie ubiegłego roku (6 dni) tarnowscy policjanci odnotowali 1 wypadek drogowy, w którym 1 osoba została ranna, było 39 kolizji, zatrzymano 21 nietrzeźwych kierowców.

Podziel się:

2 thoughts on “Bezpieczna majówka – policjanci podsumowali długi weekend

  • 9 maja 2018 at 12:22

    Proszę o kontakt ze mną rodzinę Potrąconego Pana na parkingu. Chciałabym przekazać informacja dla Państwa. Kontakt pod e-mail’em: asikorska123@o2.pl

    Odpowiedz
  • 9 maja 2018 at 14:33

    Bardzo proszę o kontakt rodzinę lub kogoś kto zna poszkodowanego rowerzystę. Kontakt na e-mail m.dabrowska51@onet.pl. Mam bardzo ważne informacje do przekazania.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Projekty budowlane Tarnów, świadectwa energetyczne Tarnów, projekty hal, ekspertyzy konstrukcyjne, biuro projektów tarnów, projekty architektoniczne, biuro architektoniczne tarnów, świadectwa energetyczne tarnów, certyfikat energetyczny tarnów, nadzór budowlany tarnów, kierownik budowy tarnów, budowlany nadzór tarnów, architekt tarnów, biura projektów tarnów, architekci tarnów