19 kwietnia 2024
Kultura

Był Sobie Blues przenosi się do Amfiteatru [PROGRAM]

Tarnowskie Centrum Kultury już po raz trzynasty zaprasza do udziału w sierpniowych spotkaniach z bluesem „Był Sobie Blues”. Wojtek Klich – pomysłodawca imprezy jak zwykle zapewni ogromną dawkę muzycznych wrażeń.
Nie na Rynku, lecz w odnowionym tarnowskim Amfiteatrze letnim odbędą się tegoroczne sierpniowe koncerty muzyki bluesowej. Już po raz trzynasty Tarnowskie Centrum Kultury zaprasza na letnie spotkania z bluesem „Był Sobie Blues”. Pomysłodawcą i szefem artystycznym wydarzenia jest tarnowski muzyk Wojtek Klich.

Formuła imprez będzie podobna, jak dotychczas – w czwartki koncerty kameralne pt. „Sam na sam z bluesem”, które poprzedzone zostaną wydarzeniem pn. „Cool Blues” czyli spotkaniami artystów z Niepełnosprawnymi. W piątki natomiast, na scenie amfiteatralnej będzie już nieco głośniej i bardziej energetycznie. Wystąpią m.in. Maciej Maleńczuk, Jerzy Styczyński, Kajetan Drozd i inni.

Po koncertach dla najwytrwalszych sympatyków bluesa w klubie „Przepraszam” odbędzie się jam session.

Program:
2.08, g. 18.30 (czwartek)
– Cool Blues – Muzyczne spotkania Osób Niepełnosprawnych z Artystami
– Sam na sam z bluesem: „Nudel” Marek Motyka
3.08, g. 18.30 (piątek)
– Makaron & Riko
– Drum Syndrome
– Double Machine

9.08, g. 18.30 (czwartek)
– Cool Blues – Muzyczne spotkania Osób Niepełnosprawnych z Artystami
– Sam na sam z bluesem: Pola Chobot & Adam Baran
10.08, g. 19.00 (piątek)
– Pola Chobot & Adam Baran „Brudniej”
– Wojtek Klich i goście: Maciej Maleńczuk, Artur Malik, Jerzy Drobot

16.08, g. 18.30 (czwartek)
– Cool Blues – Muzyczne spotkania Osób Niepełnosprawnych z Artystami
– Sam na sam z bluesem: Swosza & Spałek
17.08, g. 19.00 (piątek)
– 40% bluesa (10-lecie)
– Kajetan Drozd Trio

24.08, g. 19.00 (piątek) Bluesik bonusik: Jam Session z mistrzem – Jerzy Styczyński (gitarzysta Zespół Dżem) oraz Krzysztof Krupa i Wojtek Klich
O wykonawcach:
►Makaron & Rico (koncert 2/3.08)
Marek „Makaron” Motyka (wokal, gitara, harmonijka)
muzyk z Bytomia z kilkudziesięcioletnim stażem. Często występuje jako człowiek-orkiestra. Obwieszony perkusjonaliami wyśpiewuje przede wszystkim stare śląskie pieśni w manierze Delty Mississippi. Muzykę traktuje jako pasję i zabawę, bez której nie wyobraża sobie życia, gra w klubach w domach kultury, w muzeach w szkołach w przedszkolach na ulicy, i na festiwalach i wszędzie, gdzie chcą by zagrał.

Ryszard Rajca (perkusja)
muzyk zaangażowany w wiele projektów zarówno estradowych jak i studyjnych. Współzałożyciel zespołu Ścigani, z którym nagrał trzy długogrające płyty: „Nigdy więcej bluesa”, „Bez hamulców”, „Spiritus Movens”. Laureat wielu muzycznych nagród i wyróżnień. Swoją pasję przekłada nie tylko na współpracę z różnymi artystami, ale i na organizowanie przedsięwzięć o charakterze popularyzatorskim i edukacyjnym.

►Double Machine (koncert 3.08)
Duet, który tworzą gitarzysta Bartek Grzanek i perkusista Wojciech Kidoń.
Bartek Grzanek
Debiutował w 1998 roku jako gitarzysta w zespole country – Colorado Band. Od 2000 roku był liderem zespołu Tosteer. Wraz z zespołem był nominowany w dwóch kategoriach do nagrody Fryderyki 2003, za płytę „Testosterone” (2003 Universal Music Polska) oraz ma na swoim koncie supporty m.in. dla Placebo (2003), Dave’a Gahan’a (2003) i Budgie (2008). Bartek współpracował jako gitarzysta z wieloma artystami. Są wśród nich m.in. George Hamilton V (Nashville), zespół Rezerwat oraz Rafał Brzozowski, z którym występował od 2011 do 2015 roku. W 2011 r. Bartek Grzanek uczestniczył w konkursie wokalnym TVP „The Voice of Poland” – w drużynie Andrzeja Piasecznego. W 2012 r. został finalistą V edycji „Mam Talent” (TVN). W 2015r. miała miejsce premiera debiutanckiego, solowego albumu artysty „Duch”

►Drum Syndrome (koncert 3.08)
Grupa bębniarska działająca przy Stowarzyszeniu Rodziców i Dzieci z zespołem Downa – Tęcza od 2016 roku. Uczestnicy w trakcie zajęć, wraz z charyzmatyczną artystką Katarzyną Zadorą, przenoszą się do krainy dźwięków Muzyki Czarnego Lądu. Zespół wzbogaca swoją grą i talentem muzyk Wojciech Klich
Katarzyna Zadora – perkusistka, muzykoterapeutka i pasjonatka muzyki afrykańskiej, obecnie studentka pedagogiki. Od wielu lat prowadzi warsztaty bębniarskie dla dzieci i młodzieży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.