Aktualności:

Dożynki Gminy Tarnów 2018: Z tradycją i koncertem Lady Pank

Już w najbliższy weekend 11 i 12 sierpnia gmina Tarnów zaprasza na jedno z największych wydarzeń kulturalnych w całym regionie – Dożynki Gminy Tarnów. Gwiazdą wieczoru będzie LADY PANK. Na muzycznej scenie pojawią się również gwiazda disco polo KORDIAN oraz z góralskim folklorem KAPELA PIECZARKI.

Organizatorzy jak zawsze przygotowali moc atrakcji z tradycyjnymi obrzędami, darmowym poczęstunkiem i wesołym miasteczkiem na czele.
Dwudniowe świętowanie na stadionie w Zbylitowskiej Górze to dziękczynna modlitwa, ludowe obrzędy, swojskie jadło i przede wszystkim moc atrakcji dla każdego. Dożynki rozpoczną się już w sobotę. Na przybywających czeka w ten dzień dożynkowy festyn, na którym zagrają kapele ludowe.
Gwiazdą wieczoru będzie Kapela Pieczarki, a ze sceny popłyną nuty góralskiego folku. Pierwszy dzień dożynek zakończy zabawa taneczna.
Główne świętowanie rozpocznie się w niedzielę polową Mszą Świętą, po której będą tradycyjne obrzędy i konkurs wieńca dożynkowego. Wszyscy będą mogli również za darmo skosztować dziczyzny, bigosu, wiejskich wyrobów i wędlin oraz tradycyjnych ciast. Na wszystkich przybywających będzie czekała moc stoisk wystawienniczych czy loteria fantowa z cennymi nagrodami. Nie tylko najmłodszych zaprasza zaś już od 11 sierpnia wesołe miasteczko.
Dożynkowa niedziela to również duże święto muzyczne. Na góralskie nuty z rytmami disco zaprosi Kordian ze swoją „Dziewczyną z gór”. Następnie usłyszymy „Zawsze tam, gdzie Ty”, czyli łączący pokolenia Lady Pank i ich największe przeboje – „Tacy sami”, „Na co komu dziś”, „Mniej niż zero”.

– Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców regionu do świętowania dożynek z gminą Tarnów. Przygotowaliśmy niezwykle atrakcyjny program, i co najważniejsze zarówno wstęp jak i większość atrakcji, dzięki wsparciu sponsorów jest darmowa – zachęca do uczestnictwa w dożynkach Anna Pieczarka dyrektor Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Projekty budowlane Tarnów, świadectwa energetyczne Tarnów, projekty hal, ekspertyzy konstrukcyjne, biuro projektów tarnów, projekty architektoniczne, biuro architektoniczne tarnów, świadectwa energetyczne tarnów, certyfikat energetyczny tarnów, nadzór budowlany tarnów, kierownik budowy tarnów, budowlany nadzór tarnów, architekt tarnów, biura projektów tarnów, architekci tarnów