Aktualności:

Druhowie z Kobierzyna z większą remizą {FOTOREPORTAŻ]

W minioną sobotę strażacy z gminy Lisia Góra mieli wiele powodów do radości. Wspomnienie ich patrona św. Floriana połączone było z uroczystym otwarciem powiększonej remizy OSP Kobierzyn.
Strażacka brać rozpoczęła świętowanie od eucharystii w kościele w Łukowej, aby po jej zakończeniu przenieść się do rozbudowanej remizy w Kobierzynie. Dotychczas strażacy z tej najmniejszej miejscowości w gminie Lisia Góra dysponowali de facto wyłącznie garażem, teraz jest też część socjalna i administracyjna, które pozwolą na jeszcze sprawniejsze funkcjonowanie. Ponadto, w sprzęt ułatwiający pracę druhów, doposażony został wspomniany garaż.
Koszt modernizacji wyniósł bez mała 150 tys. zł.  Z tej kwoty 26 tys. zł. to dotacja z programu Małopolskie Remizy przyznana przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Reszta, to środki własne z budżetu gminy Lisi Góra.
Po modernizacji, budynek remizy OSP tworzy wraz z budynkiem szkoły podstawowej oraz przedszkolem spójną architektonicznie, estetycznie i funkcjonalnie całość.
– Jest to obecnie remiza odpowiadająca na aktualne zapotrzebowanie miejscowych strażaków, aby mogli funkcjonować w godziwych warunkach i nadal się rozwijać – podkreślał podczas uroczystego otwarcia  wójt gminy Lisia Góra Arkadiusz Mikuła. – Warto w tym momencie podkreślić  profesjonalizm strażaków z Kobierzyna, którzy niemal zawsze zajmują  wysokie lokaty podczas naszych gminnych zawodów strażackich. Niech nowe pomieszczenia służą Wam jak najlepiej.
– Gratuluję Wam tej pięknej jednostki. To naprawdę miły widok, kiedy społeczność lokalna ma takich druhów i może spotykać się w tak pięknie odremontowanych pomieszczeniach- mówił st. bryg. mgr inż. Piotr Szpunar, Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie..
– Dziękuję, że jesteście zawsze tam, gdzie jesteście potrzebni. Dziękuję władzom gminy Lisia Góra: wójtowi Mikule, przewodniczącemu Rady Gminy za zrozumienie i dostrzeżenie potrzeb strażaków z Kobierzyna. To dzięki zaangażowaniu gminnych środków możemy dziś się cieszyć z rozbudowanej remizy. To kolejny rozdział w historii Kobierzyna. Udało nam się już stworzyć swoiste centrum wsi. Jest piękna szkoła, przedszkole, a teraz mamy piękną remizę – zaznaczał z kolei Ryszard Witek, sołtys Kobierzyna oraz wiceprzewodniczący Rady Gminy Lisia Góra.
Dodajmy, że uroczystego poświęcenia obiektu dokonał kapelan gminny strażaków ks. Henryk Bielak.
.
Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Projekty budowlane Tarnów, świadectwa energetyczne Tarnów, projekty hal, ekspertyzy konstrukcyjne, biuro projektów tarnów, projekty architektoniczne, biuro architektoniczne tarnów, świadectwa energetyczne tarnów, certyfikat energetyczny tarnów, nadzór budowlany tarnów, kierownik budowy tarnów, budowlany nadzór tarnów, architekt tarnów, biura projektów tarnów, architekci tarnów