20 kwietnia 2024
Wywiady

Michał Kukułka: Nowe perspektywy dla gminy Pleśna

Rozmowa z Michałem Kukułką, społecznikiem, działaczem sportowym z Pleśnej.

Kino plenerowe już na dobre zawita do Pleśnej?

Jak najbardziej. Poza działalnością sportową, postanowiliśmy wziąć przykład z Wakacyjnego Kina w Parku Sanguszków i wyjść naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców gminy Pleśna. W tamtym roku nasze kino spotkało się z miłą akceptacją mieszkańców gminy. Zakładamy, że w tym roku nie może być inaczej. Z tego miejsca chciałem serdecznie zaprosić Państwa już 15 lipca na boisko sportowe w Pleśnej.

Co planujecie w tym sezonie?

Oczywiście zaplanowaliśmy coś  dla najmłodszych widzów naszego kina, jak również dla całych rodzin. Lista filmów jakie prezentuje plenerowe kino w Parku Sanguszków na pewno przypadnie do gust Czytelników oraz najmłodszych i najbardziej wymagających widzów. Planujemy również miłą niespodziankę dla uczestników naszego kina, jednak jeszcze jest za wcześnie, aby zdradzać tajemnicę.

W Pleśnej tego typu inicjatywa spotyka się z zainteresowaniem?

Oczywiście, że w naszej gminie jest zainteresowanie takimi inicjatywami. Takie imprezy najbardziej rozwijają naszą gminę i łączą naszych mieszkańców.  Pozwala to na chwilę oderwać się od szarej rzeczywistości i ponieść się projekcji filmów.

Jak funkcjonuje klub Pogórze Pleśna po zmianach, które zaszły w zarządzie?

Na dzień dzisiejszy ciężko ocenić jak będzie wyglądać polityka zarządzania klubem przez nowy zarząd, ponieważ działa on od niedawna i potrzebuje czasu na zapoznanie się z sytuacją klubu oraz możliwościami dalszego rozwoju. Ustępujący zarząd wyraził chęć pomocy następcom, co powinno pozwolić uniknąć perturbacji.

 

Samorząd wspiera stowarzyszenia różnymi dotacjami, ale czy są one na wystarczającym poziomie?

Nie wszystkie stowarzyszenia mogą liczyć na wsparcie ze strony władz gminnych oraz wsparcie sponsorów. Naprzeciw tym oczekiwaniom stara się natomiast wyjść Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, który w każdym sektorze działalności NGO udziela wsparcie poprzez liczne konkursy grantowe, czy też II edycję budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego.

Zmieńmy nieco temat.  Plaża w ośrodku Relax to dobry pomysł?

Z opowiadań osób starszych można dowiedzieć się, że ośrodek Relax w swych najlepszych latach był drugim domem dla mieszkańców okolicznych wiosek, jak i samego Tarnowa. Położenie ośrodka jest usytuowane na terenie zalewowym, co ogranicza możliwości odnowienia władzom gminnym tego miejsca. Od wielu lat nasze władze starają się znaleźć jakieś rozwiązanie, aby nasz Relax odzyskał swój dawny blask. W tym roku został przedstawiony plan na odnowę ośrodka poprzez powstanie plażowni na obiekcie, co uważam za dobry pomysł, jednak będzie musiał być położony ogromny nacisk na promocję odnowionego obiektu.

Był Pan zaangażowany w organizację rozpoczynającego się właśnie turnieju Mistrzostw Europy U-21. Czym dokładnie się Pan zajmował?

Zgadza się. W organizację samego turnieju jestem zaangażowany już od półtora roku. Mieliśmy kilkudziesięciu wolontariuszy podzielonych na odpowiednie działy. Każdy dział miał z góry określone zadania, ściśle współpracował z Polskim Związkiem Piłki Nożnej i Miastami-Gospodarzami w zakresie przygotowania i koordynacji Mistrzostw, od transportu gości VIP z lotniska do hotelów czy na stadion do wydawania akredytacji dla mediów. Można było z bliska zobaczyć jak wygląda od środka drugie co do wielkości piłkarskie wydarzenie o randze mistrzowskiej w Europie. Ogromne wyzwania i ciekawe doświadczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.