Aktualności:

Nowa Jastrząbka: Policjanci uratowali życie 74-letniej kobiety

Wieczorem 3 października w Nowej Jastrząbce policjanci podczas patrolu zostali zatrzymani na drodze przez grupę osób. Ludzie ci, poprosili o natychmiastową interwencję w pobliskim domu, w którym miało najprawdopodobniej dojść do zgonu 74-letniej, samotnie mieszkającej tam kobiety.

Jak ustalili policjanci, chwilę wcześniej do kobiety przyjechał z Tarnowa jej wnuk. Mężczyzna nie mógł dostać się do domu babci, gdyż nie miał kluczy, a drzwi były zamknięte od środka. Zaniepokojony zaglądnął przez okno i zobaczył kobietę leżącą na podłodze, bez oznak życia. Wnuk zaczął głośno wzywać pomocy na co zbiegli się przechodnie, którzy następnie zatrzymali jadący radiowóz.

Policjanci sprawdzili przez okno balkonowe, że wewnątrz leży w płynach ustrojowych, zasiniona kobieta nie dająca znaków życia. Mł. asp. Grzegorz Wieczorek oraz st. sierż. Paweł Jędrys powiadomili o zaistniałej sytuacji dyżurnego jednostki. Grzegorz Wieczorek obserwując jednak leżące ciało zauważył cykliczne drżenie nogi trwające kilka sekund. Wówczas podjął natychmiast decyzję o siłowym wejściu do mieszkania. Po wyważeniu drzwi wspólnie z kolegą z patrolu dotarli do pomieszczenia, gdzie leżała kobieta. Okazało się, że ma ledwo wyczuwalny puls. Prowadzone przez policjantów czynności ratownicze doprowadziły do przywrócenia akcji oddechowej. Kobieta w pewnym momencie odzyskała świadomość, którą policjanci utrzymywali do czasu przyjazdu karetki pogotowia ratunkowego. 74-latka została przewieziona do tarnowskiego szpitala, gdzie zajęli się nią lekarze.

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Projekty budowlane Tarnów, świadectwa energetyczne Tarnów, projekty hal, ekspertyzy konstrukcyjne, biuro projektów tarnów, projekty architektoniczne, biuro architektoniczne tarnów, świadectwa energetyczne tarnów, certyfikat energetyczny tarnów, nadzór budowlany tarnów, kierownik budowy tarnów, budowlany nadzór tarnów, architekt tarnów, biura projektów tarnów, architekci tarnów