Aktualności:

Nowa karetka trafi do Gromnika [FOTOREPORTAŻ]

Ponad pół miliona złotych kosztowała nowa karetka, którą dziś oficjalnie otrzymali ratownicy z Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie. Nowoczesny Mercedes trafi do Gromnika.

Auto wyposażone w napęd na cztery koła idealnie wpisze się w potrzeby ratowników z Gromnika, którzy często muszą docierać w trudno dostępne miejsca.

Zakup ambulansu był możliwy dzięki dotacji w wysokości 500 tys. zł od wojewody małopolskiego. Natomiast Starostwo Powiatowe w Tarnowie partycypowało w kosztach zakupu dokładając brakujące 30 tys. zł.

– To najnowocześniejszy ambulans na stanie pogotowia – tłumaczy starosta tarnowski Roman Łucarz. – Jesteśmy odpowiedzialni za bezpieczeństwo naszych mieszkańców, dlatego cały czas staramy się podnosić jakość sprzętu, którym dysponują ratownicy. Cieszę się i dziękuję wojewodzie Józefowi Gawronowi za wsparcie i zrozumienie naszych potrzeb. Nowy ambulans to szybsza pomoc dla mieszkańców!

– Od sprawności i nowoczesności sprzętu zależy niekiedy ludzkie życie – podkreśla wojewoda Józef Gawron. – Ratownicy z Tarnowa wielokrotnie udowodnili swoje wysokie kwalifikacje, dlatego staramy się pomóc, aby powiat tarnowski mógł wyposażyć ich w nowoczesny sprzęt. Na przestrzeni ostatnich dwóch lat jest to już trzecia karetka, która zasila tabor tutejszego pogotowia.

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Projekty budowlane Tarnów, świadectwa energetyczne Tarnów, projekty hal, ekspertyzy konstrukcyjne, biuro projektów tarnów, projekty architektoniczne, biuro architektoniczne tarnów, świadectwa energetyczne tarnów, certyfikat energetyczny tarnów, nadzór budowlany tarnów, kierownik budowy tarnów, budowlany nadzór tarnów, architekt tarnów, biura projektów tarnów, architekci tarnów