20 kwietnia 2024
AktualnościFotoreportaże

Polska-Korea Południowa 3:2 [FOTOREPORTAŻ]

Ależ to był mecz. Reprezentacja Polski po latach wróciła na Stadion Śląski w Chorzowie, gdzie w meczu towarzyskim w ostatnich minutach pokonała reprezentację Korei Południowej 3:2(2:0).

W ostatnim meczu przed powołaniami na rosyjski mundial bramki dla polskiej reprezentacji strzelili: Lewandowski, Grosicki oraz Zieliński. W pierwszej połowie Polacy dominowali na murawie, co udokumentowali dwoma golami. Po przerwie inicjatywę przejęli Koreańczycy, którzy wykorzystali zaburzenie systemu gry Polaków w związku z kilkoma zmianami dokonanymi w składzie przez selekcjonera Adama Nawałkę. Tuż przed końcem regulaminowego czasu gry, piłkarze z Azji zdobyli szybko dwa gole. Gdy wydawało się, że mecz zakonczy się remisem, w doliczonym czasie gry, fantastycznym strzałem zza pola karnego popisał się Piotr Zieliński, który ustalił wynik spotkania.