Aktualności:

Poszedł na grzyby i znalazł niewybuch

Niewybuch z czasów II Wojny Światowej został odnaleziony podczas grzybobrania. Pocisk znajdował w rejonie leśnego strumyka.

W tym roku to już kolejne niebezpieczne znalezisko w regionie tarnowskim. Tym razem w Chojniku mężczyzna podczas grzybobrania  znalazł w rejonie leśnego strumyka niewybuch. Powiadomił o znalezisku dyżurnego jednostki policji, który na miejsce skierował specjalistów w Nieetatowej Grupy Minersko-Pirotechnicznej Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. Okazało się, że jest to pocisk artyleryjski kal. 75 mm z zapalnikiem z czasów II Wojny Światowej. Miejsce odnalezienia niewybuchy zostało zabezpieczone przez policjantów z Komisariatu Policji w Ciężkowicach. Odnaleziony pocisk artyleryjski został w godzinach dopołudniowych zabezpieczony przez saperów Wojska Polskiego z Rzeszowa i przewieziony na poligon, gdzie zostanie zneutralizowany.

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Projekty budowlane Tarnów, świadectwa energetyczne Tarnów, projekty hal, ekspertyzy konstrukcyjne, biuro projektów tarnów, projekty architektoniczne, biuro architektoniczne tarnów, świadectwa energetyczne tarnów, certyfikat energetyczny tarnów, nadzór budowlany tarnów, kierownik budowy tarnów, budowlany nadzór tarnów, architekt tarnów, biura projektów tarnów, architekci tarnów