Aktualności:

Prezydent Andrzej Duda przyjedzie do Wierzchosławic!

Działacze i sympatycy Prawa i Sprawiedliwości uczczą przypadającą w tym roku 144. rocznicę urodzin Wincentego Witosa. Z tej okazji 21 stycznia w Wierzchosławicach odbędą się ogólnopolskie obchody, w których swój udział zapowiedział prezydent Andrzej Duda. 

Wydarzenie zainauguruje o godz. 11. msza święta w intencji Ojczyzny oraz polskich rolników w kościele w Wierzchosławicach. Następnie uczestnicy udadzą się na pobliski cmentarz, gdzie spoczywa Wincenty Witos, aby przy jego grobie złożyć kwiaty.

W drugiej części uroczystości zaplanowano konferencję naukową w Centrum Kultury Wsi Polskiej w Wierzchosławicach, gdzie przewidziane jest wystąpienie prezydenta Andrzeja Dudy. Swoje przemówienia mają wygłosić również Minister Rolnictwa oraz Minister Środowiska.

To nie pierwsza wizyta prezydenta Dudy w Wierzchosławicach na obchodach urodzin Witosa. Andrzej Duda uczestniczył w obchodach także w 2015 roku.

Podziel się:

One thought on “Prezydent Andrzej Duda przyjedzie do Wierzchosławic!

  • 21 stycznia 2018 at 10:12

    Ciekawym czy Adrian po powstaniu z klęczek da głos do ludu bożego jaki dał urbi et orbi pan Wincenty:
    Ostrzeżenie ludu przed klerem (1922):
    Musicie baczyć, aby nie wyzyskiwali waszej wiary ci, co Boga i Ojczyznę mają wciąż na ustach, ale sam fałsz i obłudę w duszy, co dla swoich prywatnych celów gotowi są nadużyć Kościoła i ambony. Wincenty Witos

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Projekty budowlane Tarnów, świadectwa energetyczne Tarnów, projekty hal, ekspertyzy konstrukcyjne, biuro projektów tarnów, projekty architektoniczne, biuro architektoniczne tarnów, świadectwa energetyczne tarnów, certyfikat energetyczny tarnów, nadzór budowlany tarnów, kierownik budowy tarnów, budowlany nadzór tarnów, architekt tarnów, biura projektów tarnów, architekci tarnów