Aktualności:

Radni dołożyli pieniędzy na inwestycje

Podczas dzisiejszej sesji nadzwyczajnej Rada Miejska w Tarnowie wyraziła zgodę na zwiększenie wydatków na rewitalizację ulic i placu na starówce, budowę centrum rekreacji Kantoria i wykup lokalu przy ulicy Urszulańskiej, w którym powstanie izba pamięci. 

Decyzją radnych do tegorocznego miejskiego budżetu i do wieloletniej prognozy finansowej gminy miasta Tarnowa na lata 2018-2037 wprowadzone zostaną zmiany, zgodnie z którymi kwota, przeznaczona na remont placu Kazimierza oraz ulic Katedralnej, Krótkiej i Kapitulnej w ramach rewitalizacji centrum miasta wzrośnie o 460 tysięcy złotych. Wydatki na Centrum Wypoczynku i Rekreacji „Kantoria” będą wyższe o 450 tysięcy złotych, a kwota przeznaczona na wykup lokalu przy ulicy Urszulańskiej 18, w którym powstanie izba pamięci ofiar gestapo – o 40 tysięcy złotych. O zmiany wnioskował prezydent miasta, Roman Ciepiela, bo oferty, które wpłynęły w czasie postępowań przetargowych, ogłoszonych na remont ulic na starówce i na inwestycję na Kantorii, przekraczały zapisane w budżecie miasta kwoty. Przed głosowaniem radni nie kryli wątpliwości, związanych ze znacznym wzrostem miejskich wydatków.

Radny Józef Gancarz prosił o wyjaśnienia rozbieżności pomiędzy zapisami w budżecie, a cenami, zaproponowanymi w ofertach, złożonych przez wykonawców, a radna Anna Krakowska zapytała, czy miasto udźwignie tak duże wydatki.

Tarnów dokonuje inwestycji, zmieniających oblicze tego miasta. To może cieszyć mieszkańców, ale jest też pytanie, które kieruję do osób odpowiedzialnych za te zadania – czy Tarnów na te inwestycje stać?

W odpowiedzi prezydent Tarnowa przypomniał, że pomysł budowy Kantorii pojawił się we wcześniejszej kadencji, a pozostałe zadania również są już przygotowywane do realizacji na mocy wcześniej podjętych decyzji. Ostatecznie większość radnych, obecnych na sesji, która odbywała się nie jak zwykle w Sali Lustrzanej, tylko w siedzibie Urzędu Miasta Tarnowa przy ulicy Mickiewicza, zagłosowała za zmianami.

Zgodnie z podjętą dziś uchwałą Rady Miejskiej w Tarnowie, o 650 tysięcy złotych zmniejszone zostaną w tym roku wydatki na remont ulic Kopernika i Piłsudskiego. Inwestycja została zapisana jako zadanie wieloletnie, co oznacza, że remont nie rozpocznie się w tym roku, będzie natomiast realizowany w 2019 roku.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Projekty budowlane Tarnów, świadectwa energetyczne Tarnów, projekty hal, ekspertyzy konstrukcyjne, biuro projektów tarnów, projekty architektoniczne, biuro architektoniczne tarnów, świadectwa energetyczne tarnów, certyfikat energetyczny tarnów, nadzór budowlany tarnów, kierownik budowy tarnów, budowlany nadzór tarnów, architekt tarnów, biura projektów tarnów, architekci tarnów