Aktualności:

Ryglice: Najlepsi nagrodzeni

Burmistrz Ryglic nagrodził troje absolwentów trzecich klas, którzy osiągnęli najlepsze w gminie wyniki na egzaminie gimnazjalnym. Podczas spotkania w Urzędzie Miejskim uczniom towarzyszyli rodzice oraz dyrektorzy szkół.
Gratulacje oraz bony podarunkowe otrzymali: Szczepan Usarz i Gabriela Bednarz z klasy gimnazjalnej w SP w Ryglicach (suma punktów zdobytych podczas egzaminu odpowiednio: 192/201 i 190/201) oraz Aleksandra Kawa z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zalasowej (suma punktów zdobytych podczas egzaminu: 189/201).

– Ci młodzi ludzie mogą być wzorem dla rówieśników. Mieszkańcy gminy Ryglice są z nich dumni – mówi burmistrz Bernard Karasiewicz, gratulując gimnazjalistom.

\Do egzaminu gimnazjalnego w tym roku przystąpiło 153 uczniów ze szkół gminy Ryglice –  60 z Ryglic, 49 z Zalasowej i 44 z Lubczy. Średnia z wszystkich części sprawdzianu wyniosła 58,1 procent. Jest ona wyższa od średniej uczniów szkół powiatu tarnowskiego i nieco niższa od średniej województwa małopolskiego. Najwyższe wyniki gimnazjaliści z gminy Ryglice uzyskali z testów z języków polskiego (68,77 procent) i podstawowego angielskiego (70,9 procent). Średnia uzyskana z matematycznej części egzaminu (56,07 procent) jest wyższa zarówno od powiatowej jak i wojewódzkiej.
>

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Projekty budowlane Tarnów, świadectwa energetyczne Tarnów, projekty hal, ekspertyzy konstrukcyjne, biuro projektów tarnów, projekty architektoniczne, biuro architektoniczne tarnów, świadectwa energetyczne tarnów, certyfikat energetyczny tarnów, nadzór budowlany tarnów, kierownik budowy tarnów, budowlany nadzór tarnów, architekt tarnów, biura projektów tarnów, architekci tarnów