Aktualności:

„Sen o Niepodległej”

11 czerwca Muzeum Okręgowe w Tarnowie zaprasza na wernisaż wystawy „Sen o Niepodległej – Tarnów od austriackiego zaboru do Niepodległości”. Początek spotkania o godzinie 18:00 w siedzibie Muzeum Okręgowego przy Rynku 3. Wstęp wolny.

Motywem przewodnim wystawy będzie opowieść o Tarnowie i jego mieszkańcach w czasach bezpośrednio poprzedzających wybuch niepodległości w 1918 roku. Podjęto się próby opowieści o życiu codziennym miasta, na którego tle pokazano zaangażowanie militarne, polityczne i społeczne tarnowian. Całości towarzyszyć będą warsztaty edukacyjne, z których muzealni goście zabiorą patriotyczną pamiątkę. Ale to niespodzianka. Wystawa to też propozycja wakacyjna dla turystów, zwłaszcza tych wątpiących w to, że to Tarnów jest miastem pierwszym niepodległym.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Projekty budowlane Tarnów, świadectwa energetyczne Tarnów, projekty hal, ekspertyzy konstrukcyjne, biuro projektów tarnów, projekty architektoniczne, biuro architektoniczne tarnów, świadectwa energetyczne tarnów, certyfikat energetyczny tarnów, nadzór budowlany tarnów, kierownik budowy tarnów, budowlany nadzór tarnów, architekt tarnów, biura projektów tarnów, architekci tarnów