Aktualności:

Straż miejska rozdaje czapki bezdomnym

W ramach akcji „Zimowo i odblaskowo” Zespół Profilaktyki Straży Miejskiej w Tarnowie przygotował czapki z naszytymi elementami odblaskowym. Jak podkreślają funkcjonariusze straży miejskiej, osoba nosząca taką czapkę będzie widoczna zarówno przez kierujących pojazdami, ale również będzie mogła być zauważona przez osoby postronne jeżeli znajdzie się w sytuacji zagrażającej życiu lub zdrowiu i tylko szybka reakcja innych uchroni ją przed odmrożeniami i zamarznięciem.

Strażnicy zwracają się z apelem do mieszkańców, aby informować nas o miejscach gdzie przebywają osoby bezdomne. Zgłoszenie może być  anonimowe, telefoniczne lub na bramkę internetową.

Szybko zapadający zmrok w okresie jesienno-zimowym, mgła i opady deszczu i śniegu, to warunki które sprawiają, że piesi w tym również osoby bezdomne narażone są bardziej niż zwykle na niebezpieczeństwo, gdyż są oni mało widoczni.

Największym problemem są jednak osoby bezdomne nadużywające alkoholu. Osoba taka po spożyciu układa się zazwyczaj do snu w dowolnym miejscu takim jak ławka, zieleniec, korytarz, piwnica i tym podobne. Takie zachowanie może skutkować wyziębieniem organizmu, osłabieniem, chorobą a w skrajnych przypadkach nawet śmiercią.

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Projekty budowlane Tarnów, świadectwa energetyczne Tarnów, projekty hal, ekspertyzy konstrukcyjne, biuro projektów tarnów, projekty architektoniczne, biuro architektoniczne tarnów, świadectwa energetyczne tarnów, certyfikat energetyczny tarnów, nadzór budowlany tarnów, kierownik budowy tarnów, budowlany nadzór tarnów, architekt tarnów, biura projektów tarnów, architekci tarnów