Aktualności:

Szerzyny: Wybuchowe znalezisko

W tym roku po raz pierwszy policjanci zabezpieczali wojskowy niewybuch. Jest to jednak kolejne niebezpieczne znalezisko w Szerzynach.

W ten weekend podczas wycinki drzew w Szerzynach pracujący w lesie mężczyźni natrafili na bardzo niebezpieczne znalezisko z czasów I Wojny Światowej. Pocisk artyleryjski znajdował się tuż pod powierzchnią ziemi. Niewybuch wraz z zapalnikiem stanowił duże zagrożenie. Skierowana na miejsce grupa pirotechniczna z Tarnowa zabezpieczyła niewybuch, a policjanci z posterunku w Szerzynach wspólnie z druhami OSP w Szerzynach pilnowali miejsca do czasu przybycia saperów. Pocisk ostatecznie trafił na poligon, gdzie zostanie zneutralizowany.

Przypomnijmy, że w maju zeszłego roku podczas prac przy drodze gminnej w centrum Szerzyn pracownicy wykopali dwa pociski artyleryjskie, które również stanowiły niebezpieczeństwo wybuchu. Wówczas była konieczność ewakuacji ponad 350 osób, głównie dzieci z pobliskiej szkoły.

 

Podziel się:

One thought on “Szerzyny: Wybuchowe znalezisko

  • 9 stycznia 2018 at 19:23

    szerzyny to nie gmina, szerzyny to stan umyslu

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Projekty budowlane Tarnów, świadectwa energetyczne Tarnów, projekty hal, ekspertyzy konstrukcyjne, biuro projektów tarnów, projekty architektoniczne, biuro architektoniczne tarnów, świadectwa energetyczne tarnów, certyfikat energetyczny tarnów, nadzór budowlany tarnów, kierownik budowy tarnów, budowlany nadzór tarnów, architekt tarnów, biura projektów tarnów, architekci tarnów