Aktualności:

Tarnów: Naciągnęli 59-latkę na 30 tysięcy złotych

W Tarnowie już po raz kolejny zadzwonił telefon stacjonarny, a w słuchawce głos kobiety podającej się za policjanta CBŚP. Tym razem oszustka wyłudziła 30 tys. złotych.

W poniedziałkowe popołudnie w mieszkaniu 59-letniej mieszkanki Tarnowa zadzwonił telefon stacjonarny. Niczego nieświadoma tarnowianka w słuchawce słyszy głos kobiety przedstawiającej się jako policjantka CBŚP Mariola Nowacka, która podaje swój numer służbowy. Następnie informuję kobietę, że tarnowscy policjanci rozpracowują grupę hakerów internetowych i podczas ich działań natrafili na konto rozmówczyni, które jest zagrożone kradzieżą. Policjantka zaproponowała współpracę w rozpracowaniu i zatrzymaniu oszustów. Kobieta przeświadczona, że nawiązała współpracę z policjantami i bierze udział w dużej „operacji” zatrzymania złodziei wybrała część swoich oszczędności i tak jak poleciła jej w rozmowie „policjantka” wpłaciła na wskazane konto. Po kilku godzinach miał z kobietą skontaktować się policjant i zwrócić wpłacone pieniądze. Ponieważ nikt już z nią nie nawiązał kontaktu powiadomiła o kradzieży policję. W ten sposób nieświadoma kobieta przekazała oszustowi 30 tysięcy złotych.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Projekty budowlane Tarnów, świadectwa energetyczne Tarnów, projekty hal, ekspertyzy konstrukcyjne, biuro projektów tarnów, projekty architektoniczne, biuro architektoniczne tarnów, świadectwa energetyczne tarnów, certyfikat energetyczny tarnów, nadzór budowlany tarnów, kierownik budowy tarnów, budowlany nadzór tarnów, architekt tarnów, biura projektów tarnów, architekci tarnów