Aktualności:

Tarnowska drogówka w weekend wlepiła ponad 300 mandatów

Ponad 300 mandatów karnych, 5 zatrzymanych uprawnień do kierowania pojazdami, 4 nietrzeźwych, 1 wypadek – to bilans tarnowskiej akcji PRĘDKOŚĆ.

W miniony weekend na drogi Tarnowa oraz powiatu tarnowskiego zostały skierowane maksymalne ilości policjantów ruchu drogowego, którzy wzięli udział w akcji PRĘDKOŚĆ. Policjanci przy użyciu wideorejestratorów, ręcznych mierników prędkości kontrolowali ruch w naszym regionie.

Do wypadku doszło w sobotę po godzinie 13. na ulicy Słonecznej w Tarnowie. Na przejściu dla pieszych w rejonie DH „Zenit”, dwudziestotrzyletni mężczyzna kończył przechodzić przez przejście dla pieszych, gdy został potrącony przez samochód osobowy. Sprawca tego wypadku wyprzedzał inny pojazd bezpośrednio przed przejściem i nie zauważył przechodzącego pieszego. Sprawca to siedemdziesięcioletni mieszkaniec Tarnowa, w chwili zdarzenia był trzeźwy. Poszkodowany  z urazem barku został przewieziony do tarnowskiego szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Zatrzymani nietrzeźwi to przede wszystkim kierowcy pojazdów mechanicznych. W piątek przed południem w Skrzyszowie kierowca Mercedesa, mieszkaniec powiatu dąbrowskiego, nie zatrzymał się do kontroli policyjnej. Policjanci ruszyli w pościg, który zakończył się kilkaset metrów dalej w rejonie sklepu. Mężczyzna w wydychany powietrzu miał ponad półtora promila alkoholu. Za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu odpowie przed tarnowskim sądem, za co grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy na co najmniej trzy lata oraz grzywna nie mniejsza niż 5000 złotych. Przypomnijmy, że nie zatrzymanie się do kontroli skutkuje pozbawieniem wolności od 3 miesięcy do 5 lat.
Natomiast rekordzista tego weekendu to mężczyzna, który w wydmuchiwanym powietrzu miał prawie 4 promile alkoholu. W takim stanie urządził sobie w nocy z 15/16 lipca rajd ulicami Tarnowa. Jego podróż skończyła się na latarni ulicznej w rejonie ronda ulicy Lwowskiej i Marusarz.

Nietrzeźwi to również rowerzyści i motorowerzyści. Pierwszy z nich przewrócił się na rowerze na ulicy Mościckiego. Wezwana na miejsce załoga pogotowia ratunkowego i patrol ruchu drogowego stwierdzili, że mężczyzna jest mocno nietrzeźwy. W wydychany powietrzu ma ponad 2 promile alkoholu. Przewieziony do tarnowskiego szpitala nie czekał na przeprowadzenie badań i uciekł. Drugi to motorowerzysta, który bez kasku, omijając grupę pieszych stracił równowagę i wjechał do przydrożnego rowu. Badanie wskazało, że w wydychanym powietrzu ma prawie 2 promile alkoholu.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Projekty budowlane Tarnów, świadectwa energetyczne Tarnów, projekty hal, ekspertyzy konstrukcyjne, biuro projektów tarnów, projekty architektoniczne, biuro architektoniczne tarnów, świadectwa energetyczne tarnów, certyfikat energetyczny tarnów, nadzór budowlany tarnów, kierownik budowy tarnów, budowlany nadzór tarnów, architekt tarnów, biura projektów tarnów, architekci tarnów