Aktualności:

Deszczowa środa i sześć kolizji na autostradzie

Z powodu ulewnych deszczy diametralnie zmieniły się warunki na drogach regionu. Tylko wczoraj na tarnowskim odcinku autostrady policjanci interweniowali sześciokrotnie. Na szczęście były to tylko kolizje.

Wczorajsze ulewne deszcze spowodowały duże utrudnienia w ruchu komunikacyjnym na tarnowskim odcinku autostrady jak również na drodze wojewódzkiej w naszym regionie. Tylko wczoraj do południa w czterech różnych miejscach kierowcy poruszający się autostradą uderzali w bariery energochłonne.

Po godzinie 6 rano, mieszkaniec powiatu tarnowskiego jadąc od strony Krakowa na zjeździe w Wierzchosławicach nie zapanował nad Toyotą i uderzył w bariery rozbijając samochód. Tuż po godzinie 7:30 na nitce w kierunku Krakowa (464 km autostrady) mieszkaniec Rzeszowa utracił panowanie na swoim samochodem rozbijając go o przydrożne bariery. Niemal w tym samym czasie, kilka kilometrów dalej w kierunku Krakowa kolejny kierowca rozbija Mercedesa. Kilkanaście minut później dyżurny odbiera kolejne zgłoszenie o kolizji z barierkami energochłonnymi. Tym razem na nitce w kierunku Rzeszowa kierowca z powiatu oświęcimskiego rozbił Skodę w rejonie węzła Brzesko. Po jedenastej na 516 km autostrady w rejonie Nowej Jastrząbki samochód osobowy uderza w bariery ograniczające pasy ruchu i tym razem kierowca nie dostosował prędkości do warunków jakie wczoraj panowały na drogach. Ostatnia kolizja autostradowa odnotowana przez tarnowskich policjantów miał miejsce na 464 jej odcinku, w powiecie bocheńskim w kierunku do Krakowa. Tym razem około godziny 14 kierowca osobowej skody nie dostosował prędkości i uderzył w poruszający się w tym samym kierunku samochód osobowy ford. I tym razem obyło się bez poszkodowanych.

We wszystkich tych przypadkach nie ucierpiały osoby, zniszczone zostały jedynie pojazdy oraz infrastruktura drogowa. Wobec kierowców zostały zastosowane represje w formie mandatów karnych oraz pouczeń.

Nie mniej groźnie wyglądające kolizje miały miejsce na drodze wojewódzkiej łączącej Wierzchosławice z Wojniczem. W Łętowicach na łuku drogi zderzyły się dwa samochodu ciężarowe oraz terenówka powodując całkowitą blokadę drogi. W tym zdarzeniu kierujący volkswagenem chcąc uniknąć najechania na tył poprzedzającego go samochodu terenowego wjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do zderzenie z samochodem ciężarowym scania. Nikt w tej kolizji nie ucierpiał, a sprawca został ukarany mandatem karnym. Droga w tym miejscu był całkowicie zablokowana przez kilkadziesiąt minut. Kilka godzin później również w Łętowicach Ford zderzył się z samochodem ciężarowym. W tym zderzeniu również nie było poszkodowanych, a sprawca również został ukarany mandatem karnym.

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Projekty budowlane Tarnów, świadectwa energetyczne Tarnów, projekty hal, ekspertyzy konstrukcyjne, biuro projektów tarnów, projekty architektoniczne, biuro architektoniczne tarnów, świadectwa energetyczne tarnów, certyfikat energetyczny tarnów, nadzór budowlany tarnów, kierownik budowy tarnów, budowlany nadzór tarnów, architekt tarnów, biura projektów tarnów, architekci tarnów