Aktualności:

W Łukanowicach powstanie siłowania plenerowa

W Łukanowicach powstanie siłowania plenerowa wraz ze strefą relaksu. Wszystko za sprawą dofinansowania z rządowego programu OSA, o które ubiegało się Miasto i Gmina Wojnicz.
Dla przypomnienia, w styczniu bieżącego roku Ministerstwo Sportu i Turystki uruchomiło program rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej pt. „Budowanie Otwartych Stref Aktywności (OSA)”, który ma za zadanie tworzenie miejsc do wspólnego spędzania czasu dla osób w różnych grupach wiekowych.

W minioną środę (06.06.) na stronie Ministerstwa Sportu i Turystyki ukazała się oficjalna informacja z rozstrzygnięcia naboru. Wśród wniosków zakwalifikowanych do dofinasowania znalazł się wniosek złożony przez Miasto i Gminę Wojnicz.
W ramach dofinansowania w miejscowości Łukanowice zostanie zagospodarowana działka o powierzchni 9 984,9 m2, na której znajdzie się siłowania zewnętrzna (plenerowa) składająca się z 6 urządzeń, w skład której będą wchodzić: biegacz, jeździec, orbitrek, poręcze równoległe , twister  i wyciąg z wahadłem. Dodatkowo przy siłowni powstanie strefa relaksu wyposażona m.in. w stolik do gry w szachy i chińczyka.
Całkowity koszt inwestycji ma wynieść ok. 55 tyś. złotych brutto, z czego prawie połowa będzie dofinansowana z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Projekty budowlane Tarnów, świadectwa energetyczne Tarnów, projekty hal, ekspertyzy konstrukcyjne, biuro projektów tarnów, projekty architektoniczne, biuro architektoniczne tarnów, świadectwa energetyczne tarnów, certyfikat energetyczny tarnów, nadzór budowlany tarnów, kierownik budowy tarnów, budowlany nadzór tarnów, architekt tarnów, biura projektów tarnów, architekci tarnów