Aktualności:

W Tarnowie trwa dyskusja na styku polityki i biznesu [FOTOREPORTAŻ]

Dziś w siedzibie tarnowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej rozpoczęło się już jedenaste Forum Inwestycyjne, które potrwa do jutra.   

Jednak po raz pierwszy od wielu lat frekwencja podczas panelów dyskusyjnych prezentuje się bardzo słabo. Program tegorocznego forum zawiera 20 bloków tematycznych. W tym roku główne tematy debat to technologie finansowe (finTech), nowe technologie w energetyce i w służbie zdrowia oraz nowoczesne systemy zarządzania w przedsiębiorstwach.

Juto wieczorem poznamy zwycięzcę konkursu Startup Award, w którym główną nagrodą jest 100 tysięcy złotych na wsparcie projektu, oferującego nowoczesne, innowacyjne rozwiązania.

– To wyznacza kierunek naszego rozwoju. Chciałbym, żeby rozmowa o tym co fajne, nowe, nietypowe, nadzwyczajne miała miejsce tu, w Tarnowie – mówił przed rozpoczęciem debat Zygmunt Berdychowski, założyciel Instytutu Wschodniego, który jest współgospodarzem Forum.

Zgłoszone do konkursu projekty oceni jury, składające się z przedstawicieli rządu, parlamentu, czołowych firm informatycznych oraz gospodarzy Forum Inwestycyjnego. Kapituła będzie wybierać spośród 78 projektów, wyselekcjonowanych ze 116 zgłoszonych przez doświadczonych ekspertów i analityków.

 Po raz kolejny pobity został rekord liczby zgłoszeń – mówi Aleksandra Baka, menadżer Forum Inwestycyjnego.

Również jutro rozstrzygnięty zostanie konkurs „Robot Show”, promujący rozwiązania z zakresu automatyki przemysłowej i użytecznej w codziennych czynnościach, adresowany głównie do młodych ludzi. Główna nagroda to 10 tysięcy złotych. Na konkurs wpłynęło 20 zgłoszeń.

– Chcemy nagrodzić i promować młodzież, która zaprezentowała swoje projekty, a także zwrócić uwagę na współpracę z uczelniami wyższymi i szkołami ponadgimnazjalnymi – podkreśla Piotr Augustyński, zastępca prezydenta Tarnowa do spraw rozwoju gospodarczego.

Z kolei dziś wieczorem, podczas uroczystej gali, poznamy Inwestora i Inwestycję Roku.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Projekty budowlane Tarnów, świadectwa energetyczne Tarnów, projekty hal, ekspertyzy konstrukcyjne, biuro projektów tarnów, projekty architektoniczne, biuro architektoniczne tarnów, świadectwa energetyczne tarnów, certyfikat energetyczny tarnów, nadzór budowlany tarnów, kierownik budowy tarnów, budowlany nadzór tarnów, architekt tarnów, biura projektów tarnów, architekci tarnów