Aktualności:

Koszyce Małe: Tłumy na koncercie zespołu Baciary i Agnieszki Chylińskiej

Koncert Agnieszki Chylińskiej i zespołu Baciary był największą atrakcją tegorocznej „Manii Pomagania”. Głównym celem wydarzenia była zbiórka pieniędzy na leczenie trójki dzieci: 8 – letniej Gabrysi, 11-letniej Ani i 2-letniego Piotrusia. Patronem medialnym koncertu był ,,Kurier Tarnowski”. 
Piotruś ma 2 latka i zmaga się ze straszną chorobą, nowotworem złośliwym – mięsakiem prążkowanokomórkowym. Zaczęło się od niewinnego guzka na nosku, teraz są już przerzuty. W jednym momencie życie Piotrusia i jego rodziny zmieniło się w walkę o życie małego chłopca. Piotruś jest leczony między innymi wyczerpującą chemioterapią. Rodzice chcą zrobić wszystko, aby Piotruś pokonał chorobę, ale sami nie są w stanie sprostać temu wyzwaniu. Ośmioletnia Gabrysia ma wrodzoną wadę serca. W wieku 15 miesięcy przebyła operację serduszka, a w przyszłości czeka ją jeszcze kolejna – tym razem zastawki. Gabrysia jest dzieckiem niedowidzącym, z Zespołem Downa, słyszy tylko dzięki przebytej operacji. Dziewczynka wymaga stałej rehabilitacji, opieki lekarskiej i podawania leków. Ciężar utrzymania rodziny spoczywa jedynie na barkach ojca, który nie jest w stanie zapewnić Gabrysi w pełni potrzebnych środków medycznych. Ania ma 11 lat, jest dzieckiem niepełnosprawnym od urodzenia. Ma upośledzenie umysłowe w stopniu znacznym, porażenie mózgowe oraz epilepsję. Ania nie mówi, ma problemy w poruszaniu się i zachowaniu równowagi. Dziewczynka jest w stałym leczeniu neurologicznym. Jest całkowicie zależna od osób trzecich. Rodzina znajduje się w ciężkiej sytuacji materialnej. Każdy, kto 15 lipca pojawi się w Koszycach Małych, będzie mógł dołożyć swoją cegiełkę pomocy właśnie dla tej trójki dzieci.

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Projekty budowlane Tarnów, świadectwa energetyczne Tarnów, projekty hal, ekspertyzy konstrukcyjne, biuro projektów tarnów, projekty architektoniczne, biuro architektoniczne tarnów, świadectwa energetyczne tarnów, certyfikat energetyczny tarnów, nadzór budowlany tarnów, kierownik budowy tarnów, budowlany nadzór tarnów, architekt tarnów, biura projektów tarnów, architekci tarnów