Aktualności:

Marcin Kuta: Zasadniczo pacjenci nie mają się czego obawiać

Wczoraj alarmowaliśmy, że 5 lekarzy z oddziału kardiologii inwazyjnej w Szpitalu im. E. Szczeklika w Tarnowie postanowiło odejść z pracy. Dziś do redakcji ,,Kuriera Tarnowskiego” dotarł komentarz dyrektora placówki Marcina Kuty, który prezentujemy w całości. 

– Potwierdzam wnioski o rozwiązanie 1 umowy o prace i 4 umów cywilnoprawnych z trzymiesięcznym okresem wypowiedzenia. Mogę domniemywać, że lekarz pracujący na umowę o pracę rozwiązuje ją w związku z planami swojego rozwoju naukowego (rozmawialiśmy o tym już kilka miesięcy temu).
Warunki kontraktu pozostałych 4 lekarzy chyba nie zostały naruszone – chyba, bo żaden z lekarzy nie powołuje się na złamanie któregokolwiek z punktów umowy. Natomiast umowa przewiduje 3-y miesięczny okres wypowiedzenia bez podania uzasadnienia. Organizacja pracy oddziału wygląda tak samo jak w minionych tygodniach – pacjenci są przyjmowani, leczeni i wypisywani. Nie przewiduję zmian w tym kontekście w najbliższych miesiącach.
Zasadniczo pacjenci nie mają się czego obawiać – zasadniczo, bo powszechnie wiadomo o niezadowoleniu środowiska lekarskiego, protestach rezydentów, ograniczaniu czasu pracy i liczby dyżurów co w wielu szpitalach przysparza kłopotów a nawet już prowadzi do ograniczenia przyjęć, co ma miejsce od kilku dni np. w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie. Taka sytuacja w Specjalistycznym Szpitalu im.E.Szczeklika w Tarnowie nie występuje – komentuje dyrektor Marcin Kuta.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Projekty budowlane Tarnów, świadectwa energetyczne Tarnów, projekty hal, ekspertyzy konstrukcyjne, biuro projektów tarnów, projekty architektoniczne, biuro architektoniczne tarnów, świadectwa energetyczne tarnów, certyfikat energetyczny tarnów, nadzór budowlany tarnów, kierownik budowy tarnów, budowlany nadzór tarnów, architekt tarnów, biura projektów tarnów, architekci tarnów