27 kwietnia 2024
AktualnościFotoreportaże

Nieudany debiut Rumaka. Porażka Słoni na inaugurację sezonu

Nie takiego debiutu na ławce trenerskiej w Niecieczy życzył sobie Mariusz Rumak. Jego nowi podopieczni ulegli gościom z Białegostoku 0:1. Bramkę na wagę zwycięstwa Jagielloni z rzutu karnego strzelił Sekulski.

Oba kluby do startu Lotto Ekstraklasy podchodziły po prawdziwej rewolucji. Najważniejsze miały na ławkach trenerskich. Do Niecieczy zawitał Mariusz Rumak, a Michała Probierza na ławce trenerskiej Jagielloni Białystok zstąpił Ireneusz Mamrot. Jaga już w tym sezonie rozegrała trzy oficjalne mecze w ramach eliminacji Ligi Europejskiej, mając realne szanse na awans do kolejnej rundy. Dla drużyny z Niecieczy był to natomiast pierwszy oficjalny sprawdzian. Termalice przed sezonem wzmocnili:  Śpiączka, Mucha, Piątek, Słaby, Maksimenko, Kecskes, dla których starcie z aktualnym wicemistrzem Polski miało być ważnym testem.

Mecz doskonale rozpoczęli gospodarze, którzy co rusz atakowali gości na ich połowie. Frontalny atak jednak nie trwał długo i po kilkunastu minutach mecz się wyrównał. Na bramkę, blisko cztery tysiące kibiców, którzy w niedzielne popołudnie zawitali na stadion w Niecieczy, musieli czekać do drugiej połowy. w 47 minucie Kamil Słaby łapał za koszulkę Fedora Cernycha, a sędzia nie miał innego wyjścia i musiał odgwizdać rzut karny.

Termalica miała jeszcze kilka okazji aby doprowadzić do wyrównania, jednak piłkarze z Niecieczy mieli dziś mocno rozregulowane celowniki> Najlepszą okazję zmarnował Bartosz Śpiączka, który trafił w słupek. Bramkę obił także Cernych strzałem z dystansu, ale do końca wynik nie uległ zmianie.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Jagiellonia Białystok 0:1 (0:0)

Bramka: Łukasz Sekulski (47-karny)

Żółta kartka: Sitya Guilherme.

Sędziował: Krzysztof Jakubik (Siedlce). Widzów 3 971.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Jan Mucha – Patryk Fryc, Mateusz Kupczak, Artem Putiwcew, Kamil Słaby (63. Vitalijs Maksimenko) – Patrik Misak (77. Krystian Peda), Samuel Stefanik (77. Vladislavs Gutkovskis), Łukasz Piątek, Vlastimir Jovanovic, Martin Mikovic – Bartosz Śpiączka.

Jagiellonia Białystok: Marian Kelemen – Ziggy Gordon, Ivan Runje, Gutieri Tomelin, Sitya Guilherme – Dmytro Chomczenowskyj, Martin Pospisil (70. Arvydas Novikovas), Damian Szymański (60. Dawid Szymonowicz), Taras Romanczuk, Fedor Cernych – Łukasz Sekulski (77. Cillian Sheridan).