Aktualności:

Tarnów: Znamy wyniki naboru do szkół ponadgimnazjalnych. Najwięcej uczniów chciało się uczyć w III LO

W roku szkolnym 2018/2019 w tarnowskich szkołach ponadgimnazjalnych będzie się kształcić 2336 uczniów. Otwarte zostały 84 oddziały.

W wyniku naboru elektronicznego, zakończonego 10 lipca, do liceów ogólnokształcących będzie uczęszczać 1230 uczniów, do techników – 891, a do szkół branżowych – 215. Od 11 lipca trwa rekrutacja uzupełniająca, która zakończy się 22 sierpnia 2018 roku. Rekrutacja uzupełniająca prowadzona jest w szkołach już poza systemem elektronicznym. Według danych na dzień 10 lipca w liceach ogólnokształcących było wolnych ponad 40 miejsc, w tym w I LO, III LO, IV LO, V LO, VII LO i XVI LO oraz XX LO. Tarnowskie technika dysponowały w tym dniu blisko 50 miejscami, a szkoły branżowe miały ich kilkanaście.

Największym powodzeniem, podobnie jak w latach ubiegłych, w dalszym ciągu cieszą się licea ogólnokształcące – szczególnie III LO oraz zawodowe szkoły techniczne – Zespół Szkół Technicznych i Zespół Szkół Mechaniczno – Elektrycznych. Najwięcej chętnych zgłosiło się oddziałów informatycznych i mechatronicznych.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Projekty budowlane Tarnów, świadectwa energetyczne Tarnów, projekty hal, ekspertyzy konstrukcyjne, biuro projektów tarnów, projekty architektoniczne, biuro architektoniczne tarnów, świadectwa energetyczne tarnów, certyfikat energetyczny tarnów, nadzór budowlany tarnów, kierownik budowy tarnów, budowlany nadzór tarnów, architekt tarnów, biura projektów tarnów, architekci tarnów