Aktualności:

To już 10 lat NORW w Kupieninie!

Bez wątpienia 12 października, zapisze się złotą głoską w kronice Stowarzyszenia Pomocy Dziecku i Rodzinie „Przyjazny Świat”. W tym dniu świętowano jubileusz 10 -lecia Niepublicznego Ośrodka Rewalidacyjno – Wychowawczego im. Jana Pawła II w Kupieninie.

W tym niezwykle radosnym dniu społeczności tej placówki towarzyszyli przedstawiciele samorządu powiatu dąbrowskiego, lokalnych instytucji i stowarzyszeń, a także księża.

Samorząd powiatowy reprezentowali Tadeusz Kwiatkowski starosta dąbrowski, Barbara Pobiegło przewodnicząca Rady Powiatu Dąbrowskiego, a zarazem Sekretarz gminy Mędrzechów, a także Agnieszka Anioł – Głuszek dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.

Jubileusz rozpoczął się Mszą św. w Kaplicy pw. św. Piotra i Pawła w Kupieninie. Następnie wszyscy uczestnicy uroczystości zgromadzili się w Domu Ludowym w Kupieninie.

Podczas tego niezwykle radosnego świętowania podopieczni ośrodka zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. Jak przystało na jubileusz pojawił się również na scenie tort. Wszyscy mogli również obejrzeć film, przedstawiający działalność ośrodka i to co przez lata działalności udało się dokonać.

Z tej okazji popłynęło wiele życzeń i ciepłych słów skierowanych do Zarządu Stowarzyszenia Pomocy Dziecku i Rodzinie „Przyjazny Świat” w Mędrzechowie, dyrekcji, wychowanków i nauczycieli Niepublicznego Ośrodka Rewalidacyjno – Wychowawczego w Kupieninie.

Tadeusz Kwiatkowski starosta dąbrowski w imieniu samorządu Powiatu Dąbrowskiego  serdecznie pogratulował jubileuszu 10 – lecia i wyraził wdzięczność i słowa uznania za aktywną działalność zarówno stowarzyszenia jak i placówki umożliwiającą dzieciom i młodzieży z niepełnosprawnością aktywnie uczestniczyć w życiu naszej powiatowej społeczności, tworząc dla nich „Przyjazny Świat”. Jak podkreślił gospodarz naszego powiatu ten wspaniały jubileusz to niezwykłe święto i wydarzenie, stanowiące  okazję do dokonania oceny dotychczasowych osiągnięć oraz wyznaczania nowych celów i zadań. Starosta na ręce dyrektor ośrodka Barbary Berger przekazał również słodki upominek dla wszystkich wychowanków.

W tym szczególnym dniu, proszę przyjąć wyrazy uznania i podziękowania dla tych wszystkich, którzy tworzyli i tworzą historię tej niezwykle ważnej w naszej „Małej Ojczyźnie” placówki. Mimo trudnych warunków w jakich Państwo pracujecie, Wasza serdeczność i uśmiech pomagają Waszym wychowankom przezwyciężać strach w dzieleniu się cząstką siebie, która dla człowieka chorego i niepełnosprawnego jest bardzo istotna. Życzę, by nigdy nie zabrakło Wam energii w dążeniu do wyznaczonych celów i wytrwałości w wykonywaniu tej niezwykle ważnej pracy, samych sukcesów zawodowych, szczęścia w życiu osobistym, wszelkiej pomyślności oraz kolejnych wspaniałych rocznic. Jednym słowem wszystkiego, co najlepsze, dobre i miłe, co budzi uśmiech na twarzy i radość w sercu – mówił starosta Tadeusz Kwiatkowski.

W imieniu mędrzechowskiego samorządu i wójta Krzysztofa Korca, a także własnym gratulacje i życzenia złożyli również Barbara Pobiegło sekretarz gminy oraz Czesław Szarkowski przewodniczący Rady Gminy. Jak mówiła Barbara Pobiegło przedstawiciele samorządu gminnego zawsze uczestniczą w życiu stowarzyszenia „Przyjazny Świat” i są dumni z jego wychowanków, a także z tego, że to właśnie w Kupieninie funkcjonują te placówki oświatowe. Wyrażając radość z obchodzonego jubileuszu, podkreśliła, że chętnie wspierają działalność ośrodka i zawsze towarzyszą wychowankom tej placówki podczas uroczystości, świąt, występów, akademii i wszystkich ważnych wydarzeń.

W tym dniu prezes Leszek Trójniak nagrodził dyrekcje i pracowników placówek oświatowych działających przy stowarzyszeniu „Przyjazny Świat” w Mędrzechowie, w podziękowaniu za ich ofiarną i pełną zaangażowania pracę.

Podczas jubileuszu również wspomniano śp. abpa Zygmunta Zimowskiego, który troszcząc się w szczególny sposób o chorych i cierpiących doprowadził do powstania tego ośrodka oraz placówek działających przy „Przyjaznym Świecie”. Przypomniano jego wielkie marzenie o wybudowaniu w Kupieninie Zespołu Placówek Rewalidacyjno – Wychowawczych, w których można by było objąć kompleksową opieką pomocą niepełnosprawne dzieci i osoby dorosłe.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Projekty budowlane Tarnów, świadectwa energetyczne Tarnów, projekty hal, ekspertyzy konstrukcyjne, biuro projektów tarnów, projekty architektoniczne, biuro architektoniczne tarnów, świadectwa energetyczne tarnów, certyfikat energetyczny tarnów, nadzór budowlany tarnów, kierownik budowy tarnów, budowlany nadzór tarnów, architekt tarnów, biura projektów tarnów, architekci tarnów