Aktualności:

UWAGA! Zmiany na skrzyżowaniu ulicy Krzyskiej i ulicy Spokojnej

Od dziś do soboty 14 kwietnia, zmieniona będzie organizacja ruchu na ulicy Spokojnej. Północny wlot skrzyżowania Spokojnej z ulicą Krzyską będzie zamknięty, a dla kierowców wyznaczony zostanie objazd.

Zmiany są związane z przebudową Spokojnej, rozpoczętą w lutym. Zakończyły się już prace przygotowawcze i rozbiórkowe, 12 kwietnia wykonawca rozpocznie przebudowę wodociągu, gazociągu i kabla średniego napięcia pod jezdnią ulicy Krzyskiej, w rejonie skrzyżowania. Stąd konieczność zamknięcia wjazdu z Krzyskiej na Spokojną, od strony autostrady. Objazd dla samochodów osobowych poprowadzi Spokojną, Nowodąbrowską, Jaracza i Krzyską, a dla pojazdów ważących powyżej 3,5 tony – przez Spokojną, Błonie, al. Jana Pawła II, drogą krajową 73 oraz Nowodąbrowską, Wiśniową i Krzyską.

Ulica Spokojna zostanie poszerzona. Na całej jej długości powstaną po dwa pasy ruchu w każdą stronę, ścieżki rowerowe i oświetlenie. Dzięki temu po przebudowie Spokojnej i Elektrycznej powstanie czteropasmowa arteria, która znacznie skróci i ułatwi przejazd przez miasto. Koszt prac, wykonywanych przez wyłonioną w przetargu firmę Strabag wynosi ponad 19,1 miliona złotych, z czego 10 milionów pochodzi z unijnej dotacji. Przez cały czas trwania remontu ulica Spokojna będzie przejezdna w obu kierunkach.

Kolejne zmiany w organizacji ruchu na Spokojnej zostaną wprowadzone 15 kwietnia i będą obowiązywać do 7 maja. W tym etapie nie przewiduje się objazdów. Przejazd będzie utrzymany istniejącą jezdnią.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Projekty budowlane Tarnów, świadectwa energetyczne Tarnów, projekty hal, ekspertyzy konstrukcyjne, biuro projektów tarnów, projekty architektoniczne, biuro architektoniczne tarnów, świadectwa energetyczne tarnów, certyfikat energetyczny tarnów, nadzór budowlany tarnów, kierownik budowy tarnów, budowlany nadzór tarnów, architekt tarnów, biura projektów tarnów, architekci tarnów